להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 29/07/2015 יש לי רוחק ראיה

  האם יש ניתוח לרוחק ראיה ועד כמה הוא מתקן את הראיה?

  סוהיל

  Sean_lg

  שלום סוהיל,

  רוחק ראייה (היפראופיה) הוא הפרעת תשבורת המתוקנת ע"י עדשות עם מספר חיובי (עדשות +). ניתן לתקן רוחק ראייה בניתוח להסרת משקפיים בלייזר. הגבול העליון של רוחק ראייה הניתן לתיקון בניתוחי לייזר הוא 6+. 

  יש להבין שרוחק ראייה בצעירים הוא מצב דינמי, והמספר במשקפיים הוא בד"כ פחות מהמספר המקסימלי אליו האדם הסובל מרוחק ראייה יגיע בעתיד. כדי לדעת את המספר המקסימלי מבצעים בדיקת משקפיים רגילה (סובייקטיבית), ובדיקה נוספת לאחר מתן טיפות המרחיבות את האישון ומשתקות את שריר העטרה (תהליך הנקרא ציקלופלגיה). בדיקת המשקפיים בציקלופלגיה נותנת מידע על המספר המקסימלי של רוחק ראייה אליו יגיע הנבדק בעתיד. מכיוון שיש בד"כ פער ניכר בין בדיקת המשקפיים הסובייקטיבית ובין הבדיקה בציקלופלגיה, מבוצע הניתוח להסרת משקפיים בלייזר על מספר הנמצא בין 2 הבדיקות. אם לדוגמא הבדיקה הסוביקטיבית מצביעה על 2+, והבדיקה בציקלופלגיה מצביעה על 4+, יבוצע הניתוח לפי 3+. 

  מצב זה גורם לקוצר ראייה זמני מיד לאחר הניתוח. בדוגמא להלן הנבדק יהפוך ל 1- מיד לאחר הניתוח. מצב זה יתאזן תוך שנה עד שנתיים מהניתוח, ויש להבין זאת לפני שמבצעים ניתוח להסרת משקפיים בלייזר לרוחק ראייה באנשים הנמצאים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם.

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.