להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 02/03/2017 חשד לגלאוקומה

  שלום רב פרופ׳,
  נבדקתי אצלך בתחילת חודש דצמבר האחרון, שמי גיא ואני נמצא בחרדות כבר מספר ימים, אשמח לקבל ממך תשובה בנוגע לחשד שמטריד אותי כל-כך.

  לפני שבוע בדיוק התפרץ אצלי כאב ראש נוראי ופתאומי יש לציין, שעבר בעזרת אופטלגין, מאז אני חש דקירות חזקות אבל חולפות בחלק הפנימי של העין, כאב חד שמגיע פתאום וחולף אחרי שניה. יכול לא להופיע יום שלם, ולהיפך יכול להופיע בתדירות גבוהה יותר, אבל תמיד זה עניין של מספר שניות. בנוסף אני חווה בשתי העיניים רעד רציני מאוד של העפעפיים בפרט ומסביב לעיניים בכלל, ממש אפשר לראות את זה במראה. עין ימין בלבד גם קיבלה יומיים אודם ממש שקל שחלף גם הוא לאחר שעה או שעתיים לערך. ובכל השבוע הזה אני חווה כאב ראש (הפעם נסבל) חולשה, ומדי פעם בחילות, אבל ללא הקאות. חיפשתי קצת באינטרנט והגעתי לאתר של כללית ושירותי מכבי לעמוד של גלאוקומה, בשני האתרים מתארים די במדויק את הסימנים שאני מרגיש כגלאוקומה צרת זווית שמתפתחת במהירות. אגב מצויין שם שמי שמתפרץ אצלו גלאוקומה כזו יבחין גם בראיית הילה בצבעי הקשת מסביב לפנסים או אורות, לפיכך עשיתי לעצמי גם את הבדיקה הזו (עם הפנס של הפלאפון ופנס של תאורת הרחוב שלי) ובוודאות אני מבחין בהילה זו באופן ברור. כשהבנתי שאני ״מחזיק״ כמעט בכל הסימנים האפשריים כחשד למחלה זו ניגשתי למיון הקרוב לביתי (מאחר והתורים לרופא בקהילה די רחוקים) שם הרופא בדק לי לחץ והוא נמצא תקין לדבריו (16 בשתי העיניים) והוא ביצע בנוסף בדיקה מקיפה (ללא הרחבה) עם זכוכית מגדלת של עצב הראייה והדיסקה ונאמר שהכל תקין, מיד אחרי זה שוחררתי לביתי. שאלתי היא כזאת: האם לדעתך יש לי משהו שקשור למחלה הזו או שאני יכול להיות רגוע ו״לחכות״ שמצבי ישתפר? אם הלחץ בעין תקין, ויש לי משהו שקשור למחלה הזו, הרופא במיון היה מבחין בזה? במקרה שגלאוקומה פתאומית פורצת, זה דבר שאני אישית אמור להבחין או להרגיש בו מיד עקב כאבי תופת כמו שמתואר במאמרי האינטרנט? שוב, ברגע שהלחץ תקין, איך מזהים ומאבחנים בכלל את המחלה? מצטער על אורך ההודעה אבל אני אשמח אם תשפוך לי קצת אור על הנושא הזה שלא נותן לי מרגוע בשבוע האחרון.

  בנוסף אציין שאני קצר ראייה 1.5 בעין ימין עם צילינדר, ו1.75 בעין שמאל. עברתי גם ב-6.10 אירוזיה בעין שבעקבותה הוזרקו לי פעמיים זריקות תוך עיניות לעין ימין שלדברי הרופאים היו זריקות של ויטמין c.

  תודה רבה רבה, אשמח ואחכה בקוצר רוח לתשובתך.
  גיא, 26.

  confused
  שלום גיא,

  שני דברים: אחד - אין לך גלאוקומה (וקרוב לודאי שגם אין לך מחלה כלשהיא אחרת בעיניים). שניים - אתה זקוק לחופשה. עכשיו.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.