להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 21/03/2016 התלבטות בבחירת הניתוח

  שלום רב ,
  אני בן 22 ,ובשתי העיניים יש לי מספר מינוס 7 ,
  יש לי תור לניתוח בשיטת LASIK בקרוב, בבדיקת ההתאמה נמצאתי מתאים גם לשיטת ה-PRK .
  וההתלבטות שלי היא מה באמת עדיף לי , הבנתי מהרופא ששיטת ה-PRK מתאימה יותר לכדורגלנים או מתאגרפים וכדו’ .. אני אמנם לא כדורגלן ,אבל במידה ואני אעבור את ניתוח ה-LASIK וארצה מידי פעם במהלך חיי לשחק כדורגל או כדורסל , אני תמיד אהיה צריך להיות בחשש מקבלת מכה בראש וכתוצאה מזה יסתבך לי משהו בקרנית?
  או שעדיף לי לעשות את ניתוח ה-PRK?

  רותם (בתמונה מימין) ומור וקנין (שניה משמאל) עברו היום ניתוח להסרת משקפיים בלייזר בשיטת PRK. רותם ומור הן בנות-דודות. לפני 8 שנים ניתחתי גם את חנן, אחותה של מור (משמאל בתמונה). הכל נשאר במשפחה...
  שלום רב,

  התשובה ברורה: כמובן שמתאים לך PRK !!! זו השיטה הבטוחה ביותר להסרת משקפיים בלייזר. שיטת ה- PRK אמנם מעט פחות נוחה בעיקר בשבוע הראשון לאחר הניתוח, אך יותר בטוחה מכל הבחינות: גם מבחינת הניתוח עצמו, וגם בטווח הארוך. אין בה את הסיבוכים הכרוכים בחיתוך לא תקין של המתלה (חיתוך חלקי, חיתוך מלא, חור במתלה, חיתוך לא מרכזי) שעלולים לגרום לדחיית הניתוח. אין בה את הסיבוכים של הטווח הארוך כגון אקטזיה (עיוות הקרנית), פתיחת המתלה בעקבות חבלה (כל מכה חזקה בעין עלולה לפתוח את המתלה, גם אם אתה לא בהכרח ספורטאי), ובעיות רבות נוספות.

  התוצאות אחרי הניתוח מבחינה ראייתית הן בדיוק אותן תוצאות, ואם כך - למה לבצע ניתוח שיש בו מידה מסויימת של סיכון, גם היא קטנה למדי, כמו לאזיק? עדיף לבצע ניתוח בטוח כמו PRK, שלא יסכן אותך בעתיד, ולא יחשוף אותך לכל הבעיות שלהן נחשפים מנותחי לאזיק.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.