להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 22/10/2013 הרפס עיניים???

  הגעתי לרופאת עיניים בעיר מגוריי עקב צריבה קשה מאוד בעין שמאל. הרגשה כאילו יש חול בעין, העין צורבת וכואבת וכל הזמן דומעת. בבדיקה אצל הרופאה נאמר לי על ידה “היא מזהה 2 פצעים הנראים כפצעי הרפס. הייתי בשוק לא שאלתי שאלות מה זה?? איך הגיע לעין?? איפה 2 הפצעים ממוקמים?? היא אפילו לא אמרה לי אם זה מסוכן ולפי מה שהתרשמתי , זה אכן מסוכן. על כל פנים התחלתי לקחת זובירקס 5 פעמים ביום וביום חמישי אני אמורה להבדק אצלה?? השאלה שהכי חשובה לי האם ישנה סכנה ממשית לעין??? לראייה ולכל חלק אחר בעין???

  שלום רב,
  ככל הנראה הרופאה זיהתה בקרנית שלך פצעים בצורה האופיינית לנגיף ההרפס סימפלקס, כלומר - כיבים בצורת דנדריט (דומה לענף עם הסתעפויות). הטיפול המקובל הוא טיפול מקומי במשחת זובירקס (Acyclovir), ולזה יש לעיתים להוסיף טיפול סיסטמי בטבליות זובירקס. ברב המקרים הנגעים מתרפאים. לעיתים עלולה להשאר צלקת בקרנית, ולעיתים התהליך עלול לערב את הסטרומה (החלק הפנימי) של הקרנית. בכל מקרה מומלץ להיבדק אצל רופא עיניים מומחה למחלות קרנית.
  הרפס של הקרנית עלול לחזור בעתיד, בדומה להרפס של השפתיים, ולגרום להצטלקות הקרנית. לכן יש צורך במעקב תכוף אצל מומחה למחלות הקרנית.
  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.