להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 15/09/2017 הרמת מתלה שזז לאחר ניתוח לאסיק

  שלום. בלילה שאחרי הניתוח. הרגשתי כאב חזק ברגע שפתחתי את עין שמאל . הגעתי לרופא והוא אמר לי שאני צריכה לעשות שטיפה ושהוא צריך לסדר לי את המתלה שזז. הוא טיפל בי ושם לי עדשה ליומיים. אני כרגע לא רואה באותה חדות שראיתי ישר לאחר הניתוח ומרגישה ממש מין שכבה על העין . השאלה שלי אם אותה השכבה היא כנראה העדשה הטיפולית והאם אני צריכה לחשוש מכך שהראייה עדיין לא חדה. כפי שהיא הייתה לאחר הניתוח? והאם יש סכנה בכך שהיה צריך להזיז את המתלה פעמיים ויכול להיגרם לזה נזק בעתיד?

  רותם

  imagesAK0SIJ0H
  שלום רותם,

  תזוזת המתלה ממקומו היא אחת הסיבוכים לאחר ניתוחי לאזיק. לאחר החזרת המתלה למקומו בד"כ הבעייה נפתרת. הראייה איננה חדה עדיין בגלל הניתוח הנוסף שעברת להחזרתו, שגרם כנראה להופעת דלקת באיזור הפיצול. לאחר מספר ימים של טיפול בטיפות סטרואידים הראייה תשתפר.

  אם היית קצת יותר חכמה, ועוברת PRK, כל זה לא היה קורה. אנשים חכמים עוברים PRK, שיטת ניתוח בטוחה יותר, שבה לא מבוצע חיתוך של הקרנית, וכל תופעות הלואי הכרוכות בפיצול הקרנית פשוט לא מתרחשות. אמנם ב-PRK יש שבוע של החלמה, אך לכולם יש לבסוף ראייה מצויינת בדיוק כמו אחרי לאזיק, ובלי הבעיות הכרוכות בחיתוך המתלה.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.