להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 03/02/2018 הסרת משקפיים בלייזר

  בת 47 מעוניינת להגיע לבדיקת התאמה, המספר במשקפיים הנוכחי אינו תואם למספר הקיים בפועל , המספר הוא מלפני 10 שנים, האם אפשר בכל זאת להגיע לבדיקה

  v9ljzots__w470h274q95
  שלום לך,

  בהחלט. אבל מומלץ להביא לבדיקת ההתאמה היסטוריית משקפיים (בדיקות משקפיים משנים קודמות, ככל שניתן להשיג מחנויות האופטיקה בהן ביצעת בדיקת משקפיים), ואת כל המשקפיים מהעבר הקרוב והרחוק.

  חשוב לדעת שמעל גיל 45 הסרת המשקפיים בלייזר תביא רק להסרת המספר לרחוק (טווח הנהיגה, הקולנוע, הטלויזיה, הטווח החברתי, האנשים איתם את מדברת במשרד, בבית וכו'). לקרוב ישארו לך משקפיים. קרוב = טווח הקריאה, כולל קריאה של ספרים, הטווח בו מתבוננים בנייד, בטאבלט, בשעון, ובהמשך גם במחשב. לכל הטווח שבינך ובין המחשב יהיה צורך במשקפי קריאה, שמספרם בגיל 45 הוא 1+, והוא עולה בהדרגה עד 3+ במהלך 10 השנים הקרובות.

  אנשים רבים מגיעים בדיקת התאמה בגיל 45 ומעלה, מכיוון שהנושא של משקפי קריאה מטריד אותם, ולא כ"כ מובן להם. לכן חשוב להבין שמעל גיל 45 הניתוח מסיר את המספר לרחוק, אך המספר לקרוב ישאר בד"כ. במקרים מסויימים ניתן לבצע תיקון בשיטת mono-vision, שזה תיקון העין הדומיננטית באופן מלא, והשארת העין השנייה עם 1.5-, שיאפשר קריאה (מינוס 1.5 מבטל את תוספת הפלוס 1.5 שצריך בגיל הזה לקריאה). הדבר הזה מתאים רק למי שסובלים מקוצר ראייה (כלומר: עדשות מינוס במשקפיים).

  בבדיקת ההתאמה תקבלי הסבר מפורט על האפשרויות השונות שמתאימות לך.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.