להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 11/08/2019 הסרת משקפיים בגיל 46

  שלום רב,
  2 שאלות:
  1) אני בת 46. עברתי בדיקת התאמה לפני 8 חודשים. נמצאתי מתאימה.פחדתי ולא בצעתי הניתוח. אני מוזמנת לבדיקה נוספת כי עכשיו אזרתי אומץ. מספר המשקפיים יציב עשרות שנים אבל התחלתי לפתח זוקן ראיה. עכשיו גם לא רואה טוב מקרוב. זה בעייה?
  2) האם יש דרכים נוספות מעבר לפרוטוקול הקיים להקל על הסבל לאחר ניתוח prk ? טיפות הרדמה? משכחי כאבים חזקים יותר מאדויל וכדומה? אולי עוד כמה ימים מעבר ללילה הראשון עם העדשות? אני נורא מפחדת מהכאבים שאחרי הניתוח וגן מפחדת מיובש (שלמרות שנמצאתי מתאימה, יש לי כבר כעת עובש בעיניים)
  תודה

  c0f48ca6840650046753b36d2979b48b1424792131_large
  שלום רב,

  בגיל 45 ומעלה קיים זוקן ראייה (פרסביאופיה, צורך במשקפי קריאה). האפשרויות הן לתקן את הראייה לרחוק תיקון מלא בכל עין תוך הבנה לאחר הניתוח ישארו משקפי קריאה, או לתקן תיקון מלא את העין הדומיננטית ולהשאיר 1.50- בעין השניה לצורך קריאה (מצב הנקרא monovision). מומלץ להתייעץ עם הרופא המנתח באשר לאפרויות השונות והיתרונות והחסרונות של כל מצב.

  לאחר ניתוח PRK אני נותן טיפול תרופתי מקומי המונע משמעותית את הכאב וברוב המקרים אין כלל כאב לאחר הניתוח. בשיטת הטיפול שאני משתמש בה מזה שנים רבות אין צורך כלל במשככי כאבים הניתנים דרך הפה.

  נראה שאת יותר מדי מפחדת מהניתוח ומהכאבים ולכן לא מחליטה את ההחלטות הנכונות. את מוזמנת לבדיקת התאמה, ואני בטוח שכל התהליך יעבור בקלות וללא בעיות מיוחדות כמו אלפי המנותחים שעברו אצלי PRK במהלך 20 השנים האחרונות.

  3811*. זה כל כך פשוט.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.