להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 31/12/2016 הזמן

  שלום עברתי בדיקת התאמה בהדסה ואמרו לי שמתאים לי ניתוח בשיטת הPRK ואמרו שההחלמה יכולה לקחת בין כמה ימים לכמה שבועות שזה עוד סביר אבל לאחר קריאה של תגובות מכמה אנשים ומכמה כתבות בנושא הם אומרים שהראיה מתייצבת לאחר כ6 חודשיים זה נכון?

  אריה

  מיכל היא לוחמת חי"ר קשוחה. לטירונות היא התגייסה עם משקפיים עם מספרים גדולים. מהר מאוד היא גילתה שאי אפשר להיות לוחמת ולתפקד עם משקפיים או עדשות המגע. היא עברה את הניתוח בשיטת ה-PRK (שיוף ללא חיתוך, השיטה שהכי מתאימה ללוחמים). היום היא רואה 6/6 בכל עין ללא משקפיים: "אתה לא יודע מה שהניתוח הזה עשה לי..." היא אומרת כשהיא מחייכת.
  שלום אריה,

  זה פשוט לא נכון.

  מרבית האנשים מגיעים לראייה של 6/6 בתקופה של בין חודש לחודשיים לאחר הניתוח, אבל כבר לאחר שבוע יש להם ראייה תפקודית שמאפשרת להם לבצע את רב פעילויות היום-יום. יש אנשים שזקוקים לזמן רב יותר, אך אלו מאוד נדירים. גם הם זוכים לראיה טובה ותפקודית תוך חודש עד חודשיים מהניתוח.

  אל תשכח שהמידע באינטרנט הוא מידע מוטה (biassed), ולא לטובה. בד"כ מיעוט האנשים שלא מרוצים, מגיעים לפורומים השונים, שואלים שאלות ומקטרים, וכך אתה מקבל רושם לא נכון על השכיחות האמיתית של התוצאות של הניתוח. מרבית האנשים המרוצים ממשיכים בדרכם, לא טורחים להגיד מילה טובה, ולא טורחים להיכנס לפורומים השונים, ולשתף אחרים בחוויה החיובית שהיתה להם. זאת למרות שהם עצמם חיפשו לפני הניתוח מידע, ורצו לקרוא על חוויות של אנשים אחרים. אבל לאחר הניתוח, כשהכל בסדר, הם לא מוצאים צורך להגיד לבאים אחריהם כמה שהניתוח הזה מועיל ומצליח. את המיעוט הרועש של האנשים שלא מרוצים אתה תמצא באינטרנט וברשתות החברתיות, וזאת בלי שום פרופורציה למשקלם האמיתי.

  בהצלחה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.