להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 22/02/2017 הבזקים ו”זבובים”בעין

  שלום רב. בת 62. לפני כשלושה וחצי שבועות החלה לי תופעה של”זבובים”וחוטים וצורות שונות שמופיעות בצידי העין למעלה וגם נעים עם תנועות העניים. בנוסף מופיעים הבזקים בהירים וכהים בצידי העין ולמעלה שמתרבים יותר בערב ובלילה במעבר בין אור לחושך או בהשפעת פנסים או אור מנורות או מול מסכי טלויזיה או קולנוע.
  נבהלתי והלכתי מיד לרופא שבדק והסביר שזו הפרדות זגוגית ואין מה לעשות אלא לחכות שיעבור והרשתית לא נפגעה.ביקש לחזור אחרי שלושה חודשים. משהתופעה לא עברה , אחרי שבוע ביקשתי חוות דעת נוספת של רופא אחר שגם הוא בדק וקבע שהרשתית תקינה ויש לעקוב. אבל ההבזקים והכתמים לא עברו ואחרי שבוע נוסף פניתי שוב לרופא ושוב קבע שאינו מבחין בפגיעה ברשתית בשלב זה אך הפנה לבדיקת us רשתית שלדבריו היא המדויקת ביותר לקביעת קרעים ברשתית שאלותי:
  1- כל כמה זמן רצוי להיבדק כדי לא לפספס חור או קרע ברשתית? האם הרחבת אישונים פעמים רבות מסוכנת?
  2-מתי אפשר להרגע שהתהליך הסתיים ואין סכנה להפרדות רשתית?
  3-האם אכן חשוב ומומלץ לעשות בדיקת us רשתית והאם יש בבדיקה סיכון? האם דחוף לבצע את הבדיקה לאחר שהרופא התרשם שכרגע הכל בסדר או כדאי לחכות לפחות שבוע או יותר.
  4- מאילו פעולות כדאי להימנע ?(אולי מחשב,סרטים, ספורט…?) אציין שהתופעות נמשכות .
  תודה מראש

  Wrestling
  שלום רב חנה,

  מומלץ להיבדק ע"י מומחה לרשתית, ולעבור בדיקה יסודית כדי לוודא שאין חורים ברשתית. המומחה לרשתית ימליץ לך על מועד הבדיקה הבאה. אין סכנה בהרחבת האישונים.

  אף פעם אי אפשר להירגע.

  אין בבדיקת US שום סיכון. הבדיקה לא מאבחנת חורים ברשתית, אבל נעשית כדי למצוא הפרדות רשתית כאשר לא ניתן לראות היטב את הרשתית בבדיקה רגילה. אם הומלץ לך לבצע את הבדיקה - אז פשוט תעשי אותה.

  במהלך תקופת התנתקות הזגוגית מומלץ להזהר מפעילות הגורמת לחבלה, טלטול או הנעה פתאומית ומהירה של הראש. ניתן לעסוק בפעילות היום-יום השגרתית שלך, שעל פי גילך אני מניח שאינה כרוכה בקפיצות באנג'י נועזות, ראפטינג בנהר סוער או אגרוף תאילנדי.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.