להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 12/01/2014 דלקת כרונית

  בת 30. מזה שלוש שנים סובלת מדלקות חוזרות ונשנות. אודם , יובש, טשטוש בראייה, הפרשות מוגלתיות, הדבקות הריסים. בתחילה חשבו אלרגיה אבל כל טיפות שקיבלתי לאלרגיה או כדורים נגד אלרגיה רק החריפו את המצב ולא נראה שיפור. כמו כן עשיתי כמה טסטים לארלגיה בזמן ההתקפים אל לא התגלתה רגישות למשהו מסוים.
  לפני שנה עשיתי באסותא גם בדיקת תרבית להפרשות ולא נמצא חיידק.
  יש שיפור בשימוש בזיילט אך אני לקחתי אותו חודש והפסקתי מחשש מתופעות הלוואי. הייתי אצל מספר רופאים בקופה ושבוע שעבר הלכתי לרופא פרטי לייעוץ. אמר שאכן המקרה שלי מורכב כי יש לי תופעות גם של דלקת כרונית וגם של אלרגיה. והחליט להתחיל טיפול כאילו זו דלקת כרונית ואם הטיפול לא יעבוד נעבור לנסות טיפול באלרגיה. הוא אמר שאני יכולה לחזור להתשמש בזיילט כי הלחץ העיני שלי תקין.. מה דעתך? לאיזה תקופה זה בסדר להשתמש בזיילט? כמו כן הוא הביא לי מרשם לדוקסילין אנטיביוטיקה לתקופה של שלושה חודשים. מה דעתך? אשמח לחוות דעת נוספת ואם יש צורך גם אגיע אליך.

  שלום ורד,

  ככל הנראה את סובלת מדלקת כרונית בעיניים על רקע שינוי בהרכב הדמעות (מה שנקרא "תסמונת העין היבשה"), או מדלקת אלרגית בעיניים, או מדלקת בעפעפיים (בלפריטיס), או משילוב של המצבים הנ"ל. יש חפיפה רבה בתלונות ובסימנים של המצבים הנ"ל, ולא תמיד קל לאבחן ביניהם.

  הטיפול שקבלת בדוקסילין הוא נכון. דוקסילין היא אמנם תרופה אנטיביוטית, אך היא נתנת כאן גם כתרופה נוגדת דלקת. יש לקחת אותה למשך מספר חודשים במינון של 100 מ"ג ליום, רצוי שעה לפני או שעתיים אחרי האוכל, ורחוק ככל האפשר ממאכלי חלב. היא בד"כ מועילה לאחר שימוש מתמיד וממושך, ואינה כרוכה בתופעות לואי.

  תרופה נוספת שניתן לקחת היא Restasis. אלו הם טיפות המכילות ציקלוספורין A בריכוז 0.05%. התרופה מתאימה לדלקת בעצימות נמוכה, כזו המלווה יובש בעיניים, ויש לקחת אותה לזמן ממושך, במינון של פעמיים ביום. יש להתייעץ עם רופא עיניים מומחה למחלות קרנית כדי לקבל מרשם לטיפות Restasis.

  זיילט הוא שילוב של סטרואיד ואנטיביוטיקה. הטיפול בזיילט אינו מומלץ במקרה שלך, מכיוון שהוא מכיל סטרואידים, שלא ניתן לקחתם לתקופה ממושכת. בנוסף אינך זקוקה לאנטיביוטיקה שבתכשיר, כי קרוב לודאי שאין לך זיהום חידקי.

  בברכה,  


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.