להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 22/06/2015 דלקת ויראלית

  כבר 16 יום עם דלקת ויראלית מעצבנת עין דומעת אדומה מאד עפעפיים נפוחות הפרשה נוזלית בעיקר בלילה כמובן שעבר לעין השניה
  מטופל בsustained ultra
  Fucithlmic 5 gr טיפה כפול 4
  Maxitrol משחה כפול 3
  כמה זמן פרופסור יקר
  מודה מאד
  ועוד יותר מתוסכל!!

  אבי

  eye-symbol-pop-art-Blossom

  שלום אבי,

  אתה סובל ככל הנראה מדלקת ויראלית הנגרמת ע"י אדנו-וירוס. זוהי דלקת הפוגעת בלחמית ובקרנית, ונקראת Epidemic Kerato-Conjunctivitis או EKC. מחלה זו מדביקה מאוד, ועוברת במהירות במגע עם ידיים שנגעו בהפרשות מימיות או בדמעות של אנשים אחרים הסובלים מהמחלה הפעילה. גם מגע בחפצים, מגבות, כלי מיטה ובגדים שנגעו בהם אנשים שסובלים מהמחלה הפעילה עלול לגרום להדבקה. השלב הפעיל נמשך כ-4 שבועות. בשלב זה העיניים אדומות, צורבות, דומעות, העפעפיים נפוחות, יש תחושת רגישות לאור, ולעיתים יש גם ירידה בראייה בגלל מעורבות הקרנית. לעיתים מתפתחים קרומים (ממברנות) בחלק הפנימי של העפעפיים, המגבירים את תחושת הצריבה והכאב, במיוחד אם הם גורמים לפצעים בשכבת הציפוי של הקרנית.

  בשלב המאוחר יותר, המתחיל לאחר כחודש, העיניים לבנות, אך תיתכן מעורבות של הקרנית. בקרנית מופיעים תסנינים (שהם ריכוזים של תאי דלקת) הגורמים לירידה בראייה. תסנינים אלו יכולים להיעלם לאחר מספר שבועות, אך לעיתים הם עלולים להשאר בקרנית למספר חודשים.

  הטיפול במצב זה שנוי במחלוקת. יש הממליצים להמתין, ולתת רק תחליפי דמעות להקלה, מכיון שהדלקת מתרפאת בכל מקרה באופן ספונטני. לעומתם יש הממליצים לתת סטרואידים בטיפות לתקופה ממושכת של מספר שבועות, תוך ירידה הדרגתית ואיטית מאוד. הבעיה בטיפול בסטרואידים היא שלעיתים קשה להפסיק את הטיפול בגלל הישנות התסנינים, שמופיעים שוב ושוב בקרנית לאחר ניסיונות להפסקה או ירידה במינון הסטרואידים. בנוסף לסטרואידים יש הנותנים טיפות אנטיביוטיות כדי למנוע זיהום משני, וכן תחליפי דמעות.

  אתה מקבל כבר סטרואידים (משחת מקסיטרול), אנטיביוטיקה (פוסיתלמיק) ותחליפי דמעות (סיסטיין אולטרה). ניתן אולי להחליף את משחת המקסיטרול בטיפות של סטרואיד אחר (כגון לוטמקס או FML). ככלל - טיפול בטיפות יעיל יותר מטיפול במשחה. לאחר שיעבור השלב החריף של המחלה, יש לרדת בהדרגה עם הסטרואידים.  עליך להזהר שלא להדביק את הקרובים לך בבית ובעבודה, ע"י המנעות ממגע בהם, שימוש בכלי מיטה ומגבות נפרדים והחלפתם התכופה. 

  בברכה,


  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.