להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 20/06/2020 איך מבטיחים שלא מתבלבלים בין קליינטים?

  סליחה על השאלה המוזרה אבל אני מפחד שיתבלבלו ביני לבין מנותח אחר ביום הניתוח ואז ישייפו לי מהקרנית כמות שלא מתאימה לעין שלי. איך מבטיחים שזה לא יקרה ?

  63004a57b6a6aca87277dc227fff50e5
  שלום רב,

  בחלק ממערכות הלייזר יש תכונה הנקראת iris registration. מדובר במערכת המבצעת לפני הניתוח (בבדיקת הטרום-ניתוח) מספר צילומים של הקשתית של כל עין. לקשתית יש מבנה מיוחד לכל אדם ואדם, המבוסס על אינסוף צירופים של שקעים ורכסים. כמו בטביעת אצבע שבה לכל אדם יש תבנית ייחודית, כך יש תבנית ייחודית של קשתית לכל אדם ולכל עין. אין שתי עיניים או שני אנשים שיש להם את אותה תבנית של הקשתית (איריס). המידע של תבנית הקשתית נשמר בזיכרון יחד עם תבנית השיוף של כל עין. במהלך הניתוח מתבצע צילום של הקשתית ע"י מצלמות וידאו מהירות, שמשוות את המידע על פני הקשתית בזמן אמיתי עם התמונות שנלקחו לפני הניתוח. אם המערכת לא מזהה את העין, היא תתריע על כך ולא יתבצע טיפול. בנוסף מערכת זאת מזהה את מיקום העין ותנועות סיבוביות של העין, ומאפשרת לעקוב במהירות אחר תנועות העין לכל הכיוונים במהלך הטיפול.

  מערכות מתקדמות אלו של רישום הקשתית ועקיבה מהירה מאפשרות בטיחות בטיפול (כך שרק העין הנכונה תנותח), ודיוק בביצוע השיוף (כך שגם אם העין זזה המערכת תשלח תמיד את קרני הלייזר למיקום הנכון).

  מומלץ לוודא מראש, בשיחה עם הרופא המנתח במהלך בדיקת ההתאמה, שבמערכת הלייזר של המכון בו אתה רוצה לעבור את הניתוח אכן משתמשים במערכות משוכללות אלו.

  אתה מוזמן אלינו לבדיקת התאמה. 5023*.

  בברכה,

   

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.