להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

  • 03/07/2019 אודם בעיניים לאחר זיילט

    שלום פרופ’ סלומון.
    אחרי רגיעה של שנתיים וחצי, חזרה לי אלרגיה לפני כחודשיים שבעיקר מתבטאת בגרד, תחושת גוף זר, והכי בעייתי – התקלפות של מעין שכבה דקה בתוך העפעף העליון בעת שפשוף העיניים, מה שיוצר גוף זר שיוצא רק אחרי שינה.
    קיבלתי זיילט 4 טיפות ביום למשך שבוע לעין ימין. לאחר שלושה ימים נאמר לי לרדת ל2 טיפות, ואז ירדתי לטיפה ביום (סהכ 8 ימים).
    עם הירידה במינון שמתי לב לאודם שהחל בחלק התחתון של עין ימין שכבר נמשך כשלושה ימים ולא עובר. אין תחושה של “דלקת” במובן של צורב או הפרשות, פשוט מאד אדומה מאמצע האישון ומטה עד תחתית העפעף. האם יכול להיות שהדבר קשור להפסקת הזיילט או שעל הדרך התחילה לי דלקת ויראלית?

    תודה!

    Pop_Art_Eyes_by_Dark_Soul_13
    שלום רב,

    גרד בד"כ היא תוצאה של אלרגיה. הטיפול בסטרואידים הוא קצר טווח, ובמקביל להורדת המינון יש חזרה צפוייה של הדלקת. לא ניתן להשתמש בסטרואידים לזמן ארוך בגלל תופעות הלואי שלהם. מצד שני דלקת אלרגית היא מצב כרוני. לכן הטיפול צריך להיות עם תרופה יעילה שניתן לתת אותה לתקופה ארוכה.

    הטיפול הייעיל ביותר כיום לדלקת אלרגית בעיניים הוא משחת Protopic המכילה את התרופה Tacrolimus.

    בברכה,

     
    פרופ' אבי סלומון
    רופא עיניים ומומחה לקרנית
    שתפו ברשתות החברתיות:
    יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


    קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
    שאלות גולשים:

    לקביעת תורים

    • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

    לקביעת תורים

    • This field is for validation purposes and should be left unchanged.