להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 21/08/2016 אגרוף

  לגבי השאלה הקודמת, עשיתי את הניתוח בעיניים ושם נאמר לי שאני מתאים אך ורק לאינטרלאסיק וכששאלתי אותם האם אוכל להמשיך באגרוף נאמר לי שכן…האם תוכל לומר לי בצורה ברורה האם אוכל להמשיך או שיש בזה סכנה רבה מידי???

  Wrestling
  שלום רב,

  נדמה לי שתשובתי הקודמת היתה ברורה מאוד. עשית טעות בבחירת סוג הניתוח. יש סכנה משמעותית לעין במהלך אגרוף, לאחר שהקרנית עברה חיתוך כלשהוא, ולא משנה אם זה לאזיק או אינטרלאזיק.

  לחץ כאן לקישור למאמר שדן בנושא ניתוחי לייזר לספורטאים.

  אם אין לך סבלנות לקרוא את כל המאמר, הנה בשבילך הפיסקה הרלבנטית מתוכו (הדגשתי באדום את המשפטים הרלבנטיים לאגרוף, בהם נכתב שלמתאגרפים לא מומלץ לבצע כל סוג של מתלה, כלומר גם לא מתלה של אינטרלאסיק):

   

  Type of sport. The two major sports in which we consider flap integrity to be of fundamental concern are basketball and wrestling. Basketball players and wrestlers have a disproportionately high incidence of digital cornea insult, and mechanical trauma to the flap can negatively impact the chance for good visual recovery.


  Furthermore, the growing popularity of mixed martial arts and ultimate fighting has kept our concerns about finger-related eye trauma fairly high. For these athletes, we will not create a corneal flap of any kind.


  Additionally, we often choose not to create a flap in swimmers. Instead, we recommend surface ablation procedures. Why? Because swimming goggles often exhibit constant pressure on the globe when worn, as well as create a vacuum suction during both application and removal––both of which could dislodge the flap. 


  במאמר נכתב ששחקני כדורגל, מתאגרפים ושחיינים נמצאים בסיכון גבוה לחבלה שיכולה לגרום לתזוזת המתלה, בעיקר בחבלות הנגרמות מאצבע הנכנסת לעין, ולכן לא מומלץ לבצע מתלה (flap) כלשהוא בעוסקים בענפי ספורט אלו. אני מצטט שוב את משפט המפתח מתוך המאמר:

  "For these athletes we will not create a corneal flap of any kind"


  לחץ כאן למאמר נוסף בנושא:

  מתוך המאמר הזה, הפסקה הרלבנטית העוסקת באגרוף:

   

  "What’s the risk of eye injury in your sport, and what kind of injury are we talking about? 


  After 15 years and 16 million procedures, we know LASIK is an extremely safe and stable vision correction option for many types of sports –including contact sports such as football and boxing. But when there is a high probability of getting jabbed in the eye with a finger –such as in basketball, wrestling, and mixed martial arts –surface ablation may be the better option."


  גם במאמר זה המסקנה היא שעדיף לבצע Surface ablation (כלומר - PRK) בספורטאים העוסקים באגרוף, בעיקר בגלל חבלות לקרנית הנגרמות מאצבע.

  מהי מידת הסיכון הנגרמת לך באופן אישי בסוג האגרוף שאתה עוסק בו, והאם יש סכנה לחדירת אצבע או ציפורן לעין שלך במהלך האגרוף - את זאת רק אתה יודע, ואת המסקנות תסיק בעצמך.

  בברכה,
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.