להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

 • 05/04/2016 אבצס בקרנית

  מזה 4 חודשים אני סובלת מאבצס חריף בקרנית ואף אושפזתי למשך חודשיים בבי”ח. אני מקבלת מזה 4 חודשים פורטום ונקומיצין ווריקונזול אולם עיני אינן מגיבות לאף תרופה. עברתי תהליך של קרוס לינקינג ללא כל הטבה ולאחרונה אף חלה החמרה במצבי והאבצס גדל ועמו עכירות הקרנית
  התעוורתי בעיני הימנית ולמעט אור וצל אינני רואה דבר וסובלת מאי סבילות נוראית ומכאיבה לאור בשתי עיני. בתרביות שבוצעו בעבר נמצא חיידק אי קולי שהיה אמור מזמן להגיב לתותחי האנטיביוטיקה אותן הנני מקבלת. לא נמצאו בתרביות פטריות ואף לא אקנטאמבה. הואיל והתרופות אותן הנני מקבלת אינן עוזרות כליל, נשאלת השאלה האם יש תרופות ו/ או טיפול אחר שיכול לגאול אותי מיסוריי ולהשיבני למצב ראייתי ותפקודי תקין יותר. בהערת אגב אציין כי אני לאחר ניתוח רדיקאלי של הסרת לבלב ומאז תלוייה באינסולין. כן עברתי כריתת אונה של בלוטת התירואיד ואני אף סובלת ממחלה אוטואימונית וממחלת רנו דיסאיז ואף עברתי בעבר אריתמה נודוזום. נשאלת השאלה האם סל תחלואי יכול להשפיע באופן כה דרמטי על תהליך הריפויי והאם יש סיכוי להירפא. הסבל קשה ובלתי ניתן לתיאור ונמשך מזה 4 חודשים תמימים.

  sunset-eyeball
  שלום רב,

  קשה לענות על שאלותיך בלי לבדוק את העין. ככל הנראה את סובלת ממחלות אוטו-אימוניות, הכרוכות במקרים רבים ביובש בעיניים ובהופעת כיבים בקרנית, ואשר תרמו כנראה לבעיות בריפוי הכיב. מחלות לו עלולות לגרום לתהליך ארוך ואיטי מאוד של ריפוי של כיבים זיהומיים.

  לאחר זמן רב כל כך של טיפול קשה להאמין שנשארו חיידקים בקרנית. התרופות האנטיביוטיות עצמן עלולות להפריע לריפוי הרגיל של הכיב, והפסקתן עשוייה לתרום לריפוי הכיב. סיבה אפשרית אחרת להתמשכות המחלה זמן רב כל כך היא זיהום של הרפס בקרנית.

  מומלץ לקבל חוות דעת נוספת מומחה קרנית.

  בברכה,

   
  פרופ' אבי סלומון
  רופא עיניים ומומחה לקרנית
  שתפו ברשתות החברתיות:
  יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


  קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
  שאלות גולשים:

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  לקביעת תורים

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.