להתבונן, לשאול, לגלות

לראות את כל הצבעים שבעולם

לראות תמיד, בכל גיל

לראות רחוק, ללא גבולות

לראות את הגוונים והאורות

לראות ברור, להיות חופשי

  • 01/06/2017 שלום ותודה מראש

    בשלושה החודשים האחרונים יש לי יובש קשה בעיניים
    אני בת 68 ובתקופה זו התחלתי להשתמש בשתי תרופות, נוקטורנו לשינה,חצי כדור,ופרופראנולול, למניעת מיגרנה.
    התחיל לי יובש חמור בעיניים
    האם להפסיק ליטול התרופות שעוזרות לי…..התרופות שקבלתי לעיניים עוזרות לשעה קלה…והיובש חוזר ומציק יותר
    אני חוששת לפגיעה בעיניים….תודה על תשובתך, ריקי

    h
    שלום ריקי,

    חוסמי בטא כגון פרופראנולול עלולים לגרום לעיתים ליובש בעיניים. אם היובש החל לאחר ובסמוך לתחילת נטילת התרופה, יש סיכוי רב שהוא אכן גורם ליובש, ומומלץ לבקש מרופא המשפחה טיפול אחר למיגרנה.

    הטיפול ביובש בעיניים כולל תחליפי דמעות, נוגדי דלקת, ובמקרים הקשים - חסימת תעלות הניקוז של הדמעות. מומלץ לפנות לבדיקת רופא עיניים באיזור מגורייך או למומחה לקרנית. בכל מקרה לא מדובר בטיפול שפותר את הבעיה, אלא רק מקל עליה. יובש בעיניים היא תופעה נפוצה מאוד, ושכיחותה גבוהה בנשים בגילך. קיימים תחליפי דמעות שונים, וחלקם יותר צמיגיים (כגון הילו-ג'ל, סיסטיין ג'ל דרופס, ויסקוטירס וג'נטיל ג'ל) - מומלץ לנסות אחד מהם, כולם נמכרים כתכשירי מדף (OTC) ללא מרשם רופא.

    בברכה,

     
    פרופ' אבי סלומון
    רופא עיניים ומומחה לקרנית
    שתפו ברשתות החברתיות:
    יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


    קראתי והסכמתי לתנאי השימוש
    שאלות גולשים:

    לקביעת תורים

    • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

    לקביעת תורים

    • This field is for validation purposes and should be left unchanged.